Wrocław, ul. Krynicka 16
tel. 512-100-612
tel. 71-783 87 27

Witam serdecznie na naszej stronie.

Tytułem wstępu chcę powiedzieć, że nasze rzęsy jak każdy włos mają swoją żywotność. Średnio w ciągu od 3 do 5 miesięcy wszystkie nasze rzęsy stopniowo wymieniają się na nowe. Rzadko natomiast zauważamy ten proces, ponieważ jest on absolutnie naturalny. Rzęsy wypadają podczas mycia, spania oraz nawet mrugania czy pocierania. W miejscu wypadniętej rzęsy zaczyna wyrastać nowa. Częstotliwość wypadania rzęs oraz szybkość ich odrastania w całości są czynnikami indywidualnymi i są różne u każdej klientki.

Odpowiednio wykonany zabieg aplikacji rzęs w żaden sposób nie przyśpiesza ani nie spowalnia wypadania rzęs naturalnych.

 Każda nasza klientka jest indywidualna. Zabieg stylizacji rzęs pozwala wydobyć naturalne piękno każdego oka. W ofercie posiadamy rzęsy różnych długości, grubości oraz skrętów. Pozwala to na indywidualne dobranie odpowiedniego efektu dla klientki w każdym wieku oraz do każdego kształtu oka.

 

Na czym polega zabieg stylizacji rzęs?

 

Rozpoczynając zabieg widzę przed sobą rzęsy różnej długości i grubości. Pracując z klientką standardowo doklejam rzęsy sztuczne na naturalne rzęski średnio długie i długie o odpowiedniej grubości. Zabieg stylizacji rzęs polega na doklejaniu do rzęsy naturalnej rzęsy z włókna syntetycznego o odpowiednio dobranym skręcie, długości, oraz grubości. Rzęsa sztuczna wygląda zupełnie jak naturalna – grubsza u nasady a cieńsza na końcach. Jest elastyczna, dlatego zachowuje się podczas noszenia jak rzęsa naturalna. Przed zabiegiem ustala się z klientką efekt jaki chcemy osiągnąć. Następnie rzęsy dolne są oddzielane od rzęs górnych za pomocą płatków hydrożelowych które dodatkowo schładzają i nawilżają delikatną skórę pod oczami. Zabieg jest wykonywany na oku zamkniętym. Rzęsy są odtłuszczane, rozdzielane oraz przyklejane wysokiej jakości klejem przetestowanym dermatologicznie naprzemian na jednym i na drugim oku. Po zabiegu sciągamy płatki i rozczesujemy rzęsy szczoteczką.

 

Rodzaje stylizacji rzęs jakie wykonujemy w naszym salonie.


W salonie MAGDA M wykonujemy stylizację rzęs kilkoma metodami.

Stylizacja (metoda) 1:1 polega na doklejaniu do jednej rzęsy naturalnej jednej rzęsy sztucznej. Średnio na jedno oko dokleja się od 80 do 150 rzęs sztucznych w zależności od ilości i stanu rzęs naturalnych. Po zabiegu wykonanym tą metodą rzęsy nie są posklejane między sobą, można je łatwo przeczesać grzebieniem lub szczoteczką.

Stylizacja (metoda) 3D polega na doklejaniu do jednej rzęsy naturalnej dwóch albo trzech rzęs sztucznych. Metoda ta jest szczególnie zalecana dla Pań, które mają bardzo rzadkie rzęsy naturalne.

Poprzez odpowiednie dobranie grubości, skrętu oraz długości rzęs sztucznych w stosunku do rzęs naturalnych jesteśmy w stanie osiągnąć różne efekty końcowe takie jak efekt maskary, wydłużenie oraz pogrubienie rzęs, efekt “otwartego oka”, “lisie oko”, efekt “lalki”, wizualne podniesienie opadającej powieki. Dzięki obecności w naszej ofercie rzęs grubośći 0,07 mm jestem w stanie zagęścić rzęsy klientki doklejając te cieniutkie do najsłabszych natulanych bez ich obciązenia. Podczas noszenia rzęs przy uzupełnieniu można zmieniać efekt końcowy.

Zakładamy również rzęsy kolorowe, brokatowe, oraz dekorujemy rzęsy cyrkoniami, bulionkami, piórkami itp.

 

Czy zabieg przedłużania rzęs jest bezpieczny i jak długo trwa?


Proces aplikacji rzęs jest bezbolesny i bezpieczny. Rzęsy sztuczne są przyklejane do naturalnych z odstępem około 1mm, co wyklucza styczność kleju z powieką. Narzędzia używane do stylizacji rzęs przed każdym zabiegiem podlegają sterylizacji, a płatki hydrożelowe są jednorazowego użytku. Zabieg odbywa się w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami. Przed zabiegiem należy wyjąć szkła kontaktowe. Po aplikacji rzęs może wystąpić lekkie zaczerwienienie oczu które szybko znika. Przedłużanie rzęs jest na tyle bezpieczne, że może być wykonane nawet u osób które mają oczy szczególnie wrażliwe.

Czas trwania zabiegu zakładania rzęs:

metoda 1:1 od 1,5 do 2 godzin

metoda 3D od 2 do 2,5 godzin.

Uzupełnienie rzęs trwa średnio od 1 do 1,5 godziny.

 

Czy zabieg niszczy moje naturalne rzęsy?


Odpowiednio dobrane rzęsy sztuczne oraz prawidłowo wykonany zabieg w żaden sposób nie stwarzają kłopotu klientce. Rzęsy dobiera się tak, aby nie obciążały rzęs naturalnych i nie przyśpieszały ich wypadania. Przedłużona rzęsa wypada gdy skończy się jej cykl życia, a w jej miejsce wyrasta nowa rzęsa do której po kilku tygodniach można dokleić rzęsę sztuczną.

W przypadku gdy klientka chce zrezygnować z noszenia rzęs przedłużonych przeprowadzany jest zabieg usuwania rzęs szcztucznych za pomocą odpowiedniego środka. Zabieg ten trwa około 15 do 30 minut, po czym rzęsy wyglądają jak przed pierwszym założeniem.

 

Jak często trzeba uzupełniać rzęsy?


Gdy rzęsy naturalne kończą swój cykl życiowy wypadają pojedynczo. Takie zachowanie rzęs jest naturalne, i nie ma na to wpływu wykonany zabieg przedłużania.
Przyklejając sztuczne rzęsy nie można dokładnie określić na jakim etapie cyklu życiowego są naturalne rzęsy (wzrostu, zaniku, spoczynku). Dlatego w celu utrzymania stałego efektu długich i gęstych rzęs konieczny jest zabieg uzupełniający, który wykonuje się po około 3-4 tygodniach.
W przypadku zabiegu jednorazowego po około 3-4 tygodniach zalecane jest ściągnięcie rzęs w salonie.

 

Czy mogę malować przedłużone rzęsy?


Przedłużone rzęsy wyglądają tak olśniewająco, że absolutnie nie ma potrzeby ich malowania. Dają efekt perfekcyjnie wykonanego makijażu oka. Jednakże gdyby ktoś odczuwał potrzebę malowania rzęs, są do tego specjalne tusze na bazie wody, które nie rozpuszczają wiązań kleju. W żadnym wypadku nie wolno używać tuszu wodoodpornego!

 

Czy przedłużone rzęsy wymagają specjalnego traktowania?


Rzęsy przedłużone należy codziennie rozczesywać okrągłą szczoteczką (którą dostaną panie gratis po zabiegu) aby utrzymać efekt rozdzielonych i podkręconych rzęs. Kosmetyki do demakijażu powinny być na bazie wody. Należy unikać kosmetyków oleistych, tłustych jak kremy czy mleczka w okolicach rzęs. Nie powinno się również trzeć rzęs podczas demakijażu ponieważ osłabia to ich utrzymanie się. Makijaż zmywamy delikatnymi ruchami, u linii rzęs najlepiej patyczkiem kosmetycznym.

24 godziny po zabiegu powinno się unikać basenów, saun, kąpieli parowych i nadmiernego moczenia rzęs w celu lepszego utwardzenia kleju.


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs:


  • choroby alergiczne oczu.

  • zapalenie spojówki.

  • całkowity brak rzęs.